ДП «Птахофабрика „Перемога Нова“»

АКТ

26 квітня 2012 р.

ПП «УКРПРОЛАЙФ» – виробник і розробник технології застосування кормової добавки «Агробіобак», провів науково-виробничий досвід з впровадження кормової добавки «Агробіобак» в раціон відгодівлі бройлерів на ДП «Птахофабрика „Перемога Нова“» Черкаської обл.

Мета експерименту: вплив кормової добавки «Агробіобак» на зниження шлунково-кишкових захворювань, підвищення безпеки, збільшення приросту ваги, економію кормів.

Експеримент проводився на пташнику №57. Як контроль було взято пташник з однаковою за часом посадкою курчат №58.

Провівши експеримент, були отримані такі результати:

– при посадці птиці в контрольному цеху вага курчат становила 93,1% (-6,9% від норми), в дослідному цеху вага курчат становила 89,17% (-10, 83% від норми.). Відставання від контрольного цеху під час посадки 3,93%.

-Після антибіотикотерапії перше зважування показало різке зниження приростів ваги птиці. При цьому падіння приросту ваги в контрольному цеху (-9,92%) перевищило падіння ваги в дослідному цеху (– 22,46%) більш ніж у 2 рази.

– 7-14 день. У контрольному та дослідному цехах одночасно ввели до раціону кормові добавки пробіотичної дії:

цех №58 контроль –  «Пролакт»

цех №57 досвід   –   «Агробіобак».

Різке падіння приростів ваги птиці скоротилося.

Однак відставання від норми продовжувало зростати. У контрольному на – 4,38%, тоді як у дослідному, лише на -1,5%. Відставання приріст ваги в дослідному цеху скоротилося майже в 3 рази по відношенню до контрольного цеху.

– 14-21 день. Зважування показало, що відставання у зростанні норми у контрольному цеху скоротилося на 1,98%, тоді як у дослідному цеху на 4,56%. Тобто. у дослідному цеху скорочення відставання швидше – у 2,3 рази.

– 21-28 день. У контрольному цеху продовжується скорочення відставання приросту ваги від норми на 2,01%, тоді як у дослідному на 3,9%. У досвідченому цеху відставання від норми скорочується швидше вдвічі.

З моменту найбільшого відставання від норми приріст (14 день) в контрольному цеху не спостерігалося стабільності скорочення відставання від норми, тоді як дослідний цех показав чітку позитивну динаміку приріст (див. діаграму).

Підбиваючи підсумки проведеного експерименту, можна зробити такі висновки.

Опираючись на показники зважування, дослідні та контрольні цехи були в нерівних умовах. Досвідчений цех при посадці мав підвищену вибраковку курчат, початкове відставання у вазі, забій дослідного цеху відбувся на 45 день, а контрольного на 46 день.

Різниця показників кінцевої ваги контрольного цеху склала на 1,4% більше досвідченого. Планове збільшення ваги між 45 та 46 днем відгодівлі становить 2,64%.

За рівних умов забою на 46 день, дослідний цех повинен перевищувати контрольний на 1,23% (див. діаграму).

Результати досвіду представлені на діаграмі:

Порівняльна характеристика дії препаратів «Агробіобак» та «Пролакт»:

Лікувально-профілактичний ефект – у середньому в 4 рази вищий, враховуючи вартість, дозування препаратів та тенденцію збільшення приростів