Свинарство

Висновок

За результатами застосування кормових добавок пробіотичної дії серії «Агробіобак» виробництва ПП «УКРПРОЛАЙФ» на ПАТ «Агрокомбінат Каліта» Броварського  району Київської області

У листопаді-грудні місяці 2011 р. колективом фахівців на ПАТ «Агрокомбінат Каліта» було проведено виробничий досвід з впливу кормових добавок «Агробіобак» на основі чистих культур молочнокислих мікроорганізмів на зростові параметри відлучень.

Мета даної науково-дослідної роботи полягала у вишукуванні економічно рентабельного та біологічно ефективного методу зниження відходу поросят-від’ємів раннього віку, що виникає, внаслідок порушення діяльності мікрофлори шлунково-кишкового тракту тварин.

Результати виробничого експерименту показали у всіх застосованих схемах згодовування кормових добавок «Агробіобак» значний терапевтичний ефект, що виразився у зниженні відходу поросят на 15-20% (в умовах Піг-Балей) та збільшенні ваги на 3-3,5 кг порівняно з контрольною групою.

В експериментах були використані кілька культур мікроорганізмів, а саме Lactobacillus acidophilus, Bifidumbacterium Bifidum, Bacillus subtilis. Усі кормові добавки «Агробіобак» застосовувалися перорально у дозах 2,5-5 мл. на голову за добу. Різні схеми згодовування препаратів відрізнялися їх дозуванням та послідовністю застосування препаратів.

Вивчення динаміки відходу поросят в умовах Піг-Балей дало підставу вважати дію мікробіологічних кормових добавок «Агробіобак» тривалим. Динаміка відходу в контрольній та досвідчених групах показала, що найбільший терапевтичний ефект настає на 21 день. Він досягає 15-20%-ої різниці в безпеці поросят і залишається на даному рівні  як мінімум протягом 3-4-х тижнів  після закінчення застосування кормових добавок «Агробіобак».

       Результати дослідження ефективності застосування пробіотичних добавок «Агробіобак 1» і «Агробіобак 2» на ділянці дорощування поросят

№ з/п

Показники

Дослідна група

Контрольна група

1№ приміщення1.7.01.6.0.
2Дата постановки19.11.201110.11.2011
3Вік постановки, днів2828
4Кількість тварин при постановці, гол.449422
5Вага при постановці, кг:  
 –         партії23042139
 –         1 голови5,35,2
6Дата вибуття21.12.201111.12.2011
7Вік вибуття, днів6060
8Кількість тварин при вибутті, гол.411375
9Вага при вибутті, кг:  
 –         партії60754492
 –         1 голови14,811,2
10Відхід, гол.3847
 в т.ч. загибель, гол.2945
11% відходу з причин хвороб ШКТ8,46311,137

Дані закономірності дозволяють зробити висновок про нормалізацію порушеної мікробіологічної рівноваги в ШКТ тварин.

Для покращення технології нормалізації мікрофлори ШКТ поросят необхідно проведення подальших робіт у наступних напрямках:

–    застосування кормових добавок «Агробіобак» на підсосних поросятах з першого годування з метою прискореного формування нормальної мікрофлори ШКТ поросят.

–          застосування кормових добавок «Агробіобак» в умовах вигодовування поросят у «дитсадку» має на меті зниження відходу від захворювань ЖК інфекціями в т.ч. колібактеріозу та підвищення імунітету.

–          Застосування кормових добавок «Агробіобак» у свиноматок за 20-30 днів до опоросу з метою посилення внутрішньоутробної імунізації поросят та збільшення та покращення якості молока

–          Застосування кормових добавок «Агробіобак» у кнурів-плідників з метою покращення репродуктивних якостей.

Висновок за результатами виробничих випробувань пробіотиків для стимуляції життєздатності та безпеки поросят при ранньому (26-денному віці) їх відлученні від матерів.

Проведено досвід у якому використано 449 голів піддослідних та 422 контрольних поросят. Поросятам з дня відлучення в суміші з сухими кормами згодовували протягом 21 дня в середньому по 5 мл препаратів – по 2,5 мл “Агробіобак 1” і по 2,5 – “Агробіобак 2”.

У середньому з досвіду отримано, у піддослідних групах протягом 1,5 місяців контрольованого періоду відхід поросят від незаразних захворювань був нижчим, ніж у контрольних. За живою масою наприкінці контрольованого періоду піддослідні поросята в середньому на 3.5 кг перевищували контрольні.

Результати досвіду дають підстави рекомендувати включення вищезгаданих кормових добавок пробіотичної дії серії «Агробіобак» до раціону харчування тварин на ранній стадії вирощування.

Гол. Лікар ветеринарної медицини «АК «Каліта» А.С. Карюхін